19 septembrie 2016

Ședință extraordinară a Consiliului Județean Neamț- 19.09.2016

"Astăzi am condus o nouă şedință extraordinară a Consiliului Județean Neamț, în care, alături de colegii mei, am dezbătut și votat cele 3 proiecte aflate pe ordinea de zi, suplimentate cu încă un punct. În cadrul ședinței a fost dezbătută şi supusă votului desemnarea reprezentanților Consiliului Judeţean Neamţ în cadrul comisiei de concurs pentru ocuparea funcției de director al Centrului Judeţean de Resurse şi Asistenţă Educaţională Neamţ. De asemenea, a avut loc și desemnarea reprezentanților Consiliului Judeţean Neamţ în cadrul comisiilor de concurs pentru ocuparea funcției de director al unităților de învățământ special din Județul Neamț. Un al treilea punct aflat pe ordinea de zi a privit măsuri referitoare la conducerea Complexului de Servicii pentru Persoane Adulte cu Handicap Roman, un proiect important prin intermediul căruia vrem să venim în sprijinul persoanelor care suferă de anumite afecțiuni. Suplimentar am discutat alături de colegii din Consiliul Județean o serie de măsuri cu privire la societatea Consiliului Județean Apa Serv. Consilierii județeni au acordat astăzi un mandat special reprezentanților CJ Neamț în Adunarea Generală a Acționarilor de la societatea Apa Serv în vederea convocării AGA și desemnarea unor administratori provizorii până la finalizarea procedurii de selecție a administratorilor. Le mulţumesc colegilor din majoritatea constituită în Consiliul Judeţean pentru susţinere şi idei.", a declarat Ionel Arsene, Președintele Consiliului Județean Neamț.

Creat la 19.09.2016 17:14  de Ovidiu Lozonschi
Ultima modificare la 19.09.2016 17:16  de Ovidiu Lozonschi