04 octombrie 2016

Președintele Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene, va reprezenta interesele oamenilor de afaceri din industria textilă la nivelul Comisiei Europene.

Președintele Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene, va participa saptamâna viitoare la conferința organizată de Comisia Europeană pe tema dezvoltării industriei textile europene. În cadrul acestei întâlniri la nivel European, președintele Arsene va promova interesele firmelor din domeniul textil din județul nostru și din regiunea de dezvoltare Nord - Est. În vederea identificării principalelor puncte de interes, a problemelor cu care se confruntă reprezentanții acestui domeniu, președintele Consiliului Județean a avut astăzi o discuție cu conducerea Astrico Nord-Est, cluster pe domeniul textil, care reunește peste 20 de membri din regiunea de dezvoltare Nord Est cat și cu conducerea Rifil S.A., principalul membru al clusterului. „Întâlnirea de azi a vizat punctele pe care le voi prezenta la Bruxelles și modalitățile în care autoritățile locale pot veni în sprijinul întreprinzătorilor din domeniu. În calitatea mea de președinte al Consiliului Județean Neamț mă voi implica pentru a susține dezvoltarea sectorului privat în județul nostru, deoarece ei contribuie direct la creșterea economică a comunităților nemțene și a bunăstării nemțenilor”, a declarat Ionel Arsene, președinteluue Consiliului Județean Neamț. Conferința va avea loc pe data de 14 octombrie.

Creat la 04.10.2016 16:55  de Ovidiu Lozonschi
Ultima modificare la 04.10.2016 16:56  de Ovidiu Lozonschi