17 ianuarie 2017

"Am condus astazi prima ședința a Consiliului Județean Neamt din acest an. Am propus, iar colegii mei consilieri au aprobat, validarea majorării bugetului Județului Neamt pe anul 2016 cât și utilizarea unor sume din excedentul anual al bugetului Județului Neamt. Un proiect de hotărâre important pentru buna desfășurare a activității societăților comerciale de interes județean, și care a vizat împuternicirea reprezentanților Consiliului Județean Neamt in cadrul adunărilor generale a acționarilor, a fost de asemenea aprobat de plenul CJ Neamt. Ședința de astazi vine cu vesti bune pentru locuitorii din orașul Tîrgu Neamt și alte 17 localități, ce s-au confruntat pana acum cu probleme in privința colectării deșeurilor. Aceasta problema a oamenilor a fost rezolvată astazi prin votul favorabil acordat de consilierii județeni proiectului privind atribuirea și încheierea contractului pentru delegarea gestiunii unor activități componente ale serviciului de salubrizare. Le multumesc colegilor consilieri pentru buna colaborare in dezbaterea și aprobarea proiectelor de hotărâre înscrise pe ordinea de zi a ședinței de astazi.", a declarat Ionel Arsene, presedintele Consiliului Judetean Neamt.

Creat la 18.01.2017 10:28  de Ovidiu Lozonschi
Ultima modificare la 18.01.2017 10:28  de Ovidiu Lozonschi