31 iulie

Președintele Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene, s-a întâlnit, în cursul zilei de marți, 31 iulie, cu arhitecții care lucrează pentru realizarea proiectului privind construirea Centrului de Excelență Radioterapie - Oncologie, la Spitalul Județean de Urgență Piatra Neamț. „Am avut o nouă întâlnire cu arhitecții care lucrează la proiectul Centrul de Excelență Radioterapie - Oncologie, pentru ultimele detalii privind configurarea clădirii. Este un proiect major, care va ridica standardele serviciilor prestate de Spitalul Județean de Urgență Piatra-Neamț. Îmi doresc ca acest centru de la Neamț să ofere bolnavilor cele mai bune condiții de tratament dar să fie și un mediu prietenos și propice unei însănătoșiri grabnice! Arhitecții și noi, în calitate de beneficiari ai proiectului, suntem extrem de atenți la fiecare detaliu care ar putea contribui la atingerea obiectivului propus. Sunt conștient de cât de sensibile sunt cazurile afectate de această boală, iar ideea acestui centru a apărut tocmai din dorința de a sustine necondiţionat pacienții cu afecțiuni oncologice din județul nostru și din regiune, prin servicii medicale de specialitate, profesionalism și devotament“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

Galerie foto:
Creat la 01.08.2018 13:08  de Portal extern admin