14 august

„Gala Ambasadorilor Nemțeni“ debutează la finele acestei luni cu un prim eveniment, din multele pe care le va cuprinde, în cadrul ediției din acest an. Cei dintâi implicați sunt tinerii, care se vor reuni la Neamț, pentru o analiză fină a istoriei și pentru a trasa proiecte de viitor pentru România. „Dintotdeauna am fost un susținător al tinerilor, am avut încredere în ideile și inițiativele lor, motiv pentru care susțin o nouă activitate a acestora, în minunatul nostru județ, în an de sărbătorire a Centenarului, în cadrul unui amplu proiect pe care îl derulează Consiliul Județean Neamț - «Gala Ambasadorilor Nemțeni»“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț. Proiectul este susținut și de către Ministerul Tineretului și Sportului și de trei parteneri importanți - Consiliul Tineretului din România, Alianța Națională a Organizațiilor Studențești din România și Consiliul Național al Elevilor. „Sunt încântat că datorită implicării noastre, a Consiliului Județean, în perioada 30 august - 2 septembrie 2018, se va desfășura la Neamț, Conferința Națională a Liderilor Tineri, având pe agenda de lucru subiecte de mare interes, referitoare la trecutul istoric al României și la viitorul acesteia. Sunt convins că încă o dată tinerii noștri vor demonstra că dau dovadă de maturitate, de dorință de implicare și prin voința lor vor reuși să aducă schimbări în bine pentru viitorul țării noastre! Le doresc succes în dezbateri și să se simtă bine în județul Neamț, unde îi aștept cu drag să revină de câte ori vor dori!“, a mai precizat președintele Ionel Arsene.

Foto:
Creat la 20.08.2018 19:05  de Portal extern admin