29 august

Consilierii județeni s-au întrunit miercuri, 29 august, în ședință ordinară a Consiliului Județean Neamț, prilej cu care au fost aprobate 21 de proiecte de hotărâre, toate importante atât pentru dezvoltarea judeţului, cât şi pentru buna funcţionare a Consiliului Județean Neamț şi a instituţiilor subordonate. „Am aprobat alături de colegii mei consilieri județeni o serie de teme de proiectare și documentații tehnico-economice pentru obiective de investiții de interes județean, precum înlocuirea învelitorii acoperișului de la Complexul de Servicii Romanița din municipiul Roman, construirea împrejmuirii interioare la Liceul Tehnologic Special din Comuna Ștefan cel Mare și documentația privind consolidarea drumului axial, DJ 155 F, sectorul de la Izvorul Muntelui la Bicaz. Tot în ședința de astăzi am aprobat încheierea unui acord de cooperare cu Raionul Drochia din Republica Moldova și aderarea Județului Neamț, în calitate de membru, la Asociația „Rețeaua Destinațiilor Europene de Excelență“ - Rețeaua EDEN, cu scopul de a contribui la consolidarea imaginii și a profilului Europei ca destinație turistică durabilă. Le mulțumesc colegilor mei pentru dezbaterea și votul de astăzi!“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

Galerie foto:
Creat la 30.08.2018 16:01  de Portal extern admin