1 septembrie

Dragi nemțeni, Pregătim o nouă ediție a Galei Ambasadorilor Nemțeni, proiect prin care recunoaștem oamenii speciali de lângă noi, din ținutul Neamț, cunoscuți în țară și în străinătate, datorită meritelor lor profesionale! Prin această gală, un eveniment pe care îl susțin și apreciez în mod deosebit, fiind o inițiativă a membrilor Consiliului Consultativ în Domeniul Tineretului, dorim să ridicăm la rangul de ambasadori, aducându-i în fața dumneavoastră pe cei care reprezintă „valoarea“ în județul nostru! Pentru a-i cunoaște, pentru a-i identifica, vă cerem ajutorul! Aveți la dispoziție adresa de email galaambasadorilornemteni2018@yahoo.com, unde vă rugăm să ne transmiteți o prezentare a candidatului pe care îl propuneți dumneavoastră și o fotografie a lui. Categoriile pentru care așteptăm nominalizările sunt: artă vizuală, artă plastică, literatură, educație și cercetare, tinere valori, sănătate, voluntariat, antreprenoriat, asistență socială, sport, seniori remarcabili, mecenat. Ultima zi în care se primesc nominalizări este 1 octombrie 2018. Fiți colaboratorii noștri în realizarea acestui frumos eveniment, care îmi doresc să devină o tradiție în județul Neamț! Până la anunțarea finaliștilor vă propun să ne fiți alături la toate evenimentele pe care le organizăm în cadrul Campaniei Ambasadorilor Nemțeni! Vă mulțumesc!

Foto:
Creat la 03.09.2018 12:00  de Portal extern admin