25 septembrie la 19:51 ·

Consilierii județeni nemțeni au participat, astăzi, 25 septembrie, la ședința ordinară a acestei luni, în cadrul căreia s-au aprobat 22 de proiecte de hotărâre. „Am condus astăzi şedinţa ordinară a Consiliului Judeţean Neamț, în care au fost aprobate 22 de proiecte de hotărâre, toate importante atât pentru dezvoltarea judeţului nostru, cât şi pentru buna funcţionare a Consiliului Județean Neamț şi a instituţiilor subordonate. Alături de colegii mei consilieri județeni am aprobat și o serie de teme de proiectare și documentații tehnico-economice pentru obiective de investiții de interes județean, precum cele trei case de tip familial de la Roman, care urmează să găzduiască 39 de persoane cu dizabilități, trei stații de pompieri, câte una în orașul Bicaz și comunele Dragomirești și Poiana Teiului. De asemenea, am aprobat documentația tehnico-economică pentru Centrul de Radioterapie din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț, un proiect de amploare și de o importanța deosebită pentru județul Neamț dar și pentru întreaga regiune. Le mulțumesc și de această dată colegilor mei consilieri județeni pentru dezbaterea și votul de astăzi!“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

Creat la 01.10.2018 12:24  de Portal extern admin
Ultima modificare la 01.10.2018 12:24  de Portal extern admin