2 octombrie

Consilierii județeni s-au întrunit astăzi, 2 octombrie, în cadrul unei ședințe extraordinare, care a avut pe ordinea de zi proiecte importante pentru județul nostru. Un proiect esențial aprobat este cel care vizează reabilitarea și modernizarea Ambulatoriului Integrat de Specialitate din cadrul Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț, o investiție ce va contribui substanțial la ridicarea standardelor de calitate a serviciilor medicale prestate de SJU. În unanimitate, consilierii au fost de acord să se acorde sprijin financiar unor unități de cult din județ și au aprobat și modificarea statului de funcții al Direcției Generale de Asistență Socială și Protecția Copilului, în vederea eficientizării activității instituției. „Din nefericire, colegii liberali, dintr-un nou exces de orgoliu, pentru că nu au oferit nicio explicație, au ales să nu participe la votul pentru proiectul de hotărâre privind asocierea Județului Neamț cu Direcția Județeană pentru Sport și Tineret în vederea organizării Galei Dynamite Fighting Show, de pe 19 octombrie, proiectul fiind astfel sabotat. Regret alegerea colegilor liberali deoarece această gala este cel mai mare eveniment sportiv al sezonului din regiunea Moldova și un prilej excelent de a promova județul la nivel național. O atitudine de neînțeles pentru mine, cu atât mai mult cu cât promotorul acestei gale, Cătălin Moroșanu, este coleg de partid cu consilierii care nu au participat la vot. În rest, le mulțumesc colegilor consilieri pentru dezbaterea și votul de astăzi!“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

Creat la 11.10.2018 15:03  de Portal extern admin
Ultima modificare la 11.10.2018 15:03  de Portal extern admin