31 octombrie la 17:26

Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț, a condus astăzi şedinţa ordinară a Consiliului Judeţean Neamț, în care s-au discutat și supus votului 25 de proiecte de hotărâre, proiecte importante atât pentru dezvoltarea judeţului nostru, cât şi pentru buna funcţionare a CJ Neamț şi a instituţiilor subordonate. „Sunt bucuros să vă anunț că Ministerul Sănătății a alocat fonduri Spitalului Județean de Urgență Piatra-Neamț, pentru dotarea cu două aparate de screening auditiv, iar în ședința de astăzi am aprobat la proiectul privind rectificarea bugetului județului Neamț pe anul 2018 cofinanțarea de 10% aferentă Consiliului Județean, în vederea achiziționării echipamentelor. Tot astăzi, am aprobat documentația tehnico-economică pentru reabilitarea, consolidarea, repararea și amenajarea interioară la clădirea atelier de producție pentru Teatrul Tineretului Piatra Neamț, dar și tema de proiectare pentru construirea rețelei exterioare de canalizare pentru Centrul Școlar de Educație Incluzivă Tîrgu Neamț. Le mulțumesc colegilor consilieri pentru dezbaterea și votul de astăzi și am siguranța faptului că până la ședința viitoare vor conștientiza și colegii liberali importanța proiectelor pe care nu le-au aprobat astăzi și mă voi putea baza inclusiv pe votul lor“, a declarat președintele Ionel Arsene.

Galerie foto:
Creat la 08.11.2018 12:38  de Portal extern admin