Primarii nemțeni, la prima întrunire din 2019 a Asociație Comunelor din România

Primarii comunelor din Neamț au participat la prima întâlnire din acest an a filialei județene a Asociației Comunelor din România. La dialogul bazat pe problemele care se întâlnesc în administrația locală, viitoare proiecte care se vor implementa în județ și soluții care trebuie adoptate pentru depășirea unor blocaje a participat, în calitate de reprezentant al administrației județene, președintele Ionel Arsene. „Cunosc problemele fiecărei localități în parte și îi asigur pe toți colegii primari că eu și echipa Consiliului Județean vom continua investițiile aflate în derulare și vom demara altele noi. Am convingerea că voi colabora bine cu primarii comunelor nemțene și în acest an. Rezultatele muncii noastre, ale investițiilor realizate, se văd și vor continua să se vadă. Firesc, ele vor duce la creșterea calității vieții cetățenilor pe care îi reprezentăm. Este principalul nostru obiectiv! Îi mulțumesc primarului comunei Tașca, doamnei Daniela Ursache, pentru invitație și o felicit pentru organizarea acestui eveniment!“, a precizat președintele Consiliului Județean Neamț, Ionel Arsene, la finalul întâlnirii cu edilii locali, membri au Asociației Comunelor din România, filiala Neamț.

Creat la 01.02.2019 09:31  de Portal extern admin
Ultima modificare la 01.02.2019 09:31  de Portal extern admin