Zece medici din diverse spitale din țară vor să profeseze la Piatra Neamț

Zece medici din diverse spitale din țară vor să profeseze la Piatra Neamț La Spitalul Judeețan de Urgență Piatra Neamț s-au primit în ultima perioadă mai multe solicitări din partea unor medici care în prezent își desfășoară activitatea în diverse unități sanitare din țară, interesați de a profesa în Spitalul Județean de Urgență Piatra Neamț. „Ce altă satisfacție poate fi mai mare decât aceasta, că în ultimele săptămâni, zece medici din țară și-au depus dosarele la Spitalul Județean de Urgență Piatra Neamț, fiind dornici să își desfășoare activitatea în această unitate?! SJU începe să fie căutat de către specialiști, pentru că are tot mai multe dotări, aparatură de specialitate, iar salariile angajaților îi determină să nu își mai dorească să plece să profeseze peste hotare! Le-am garantat nemțenilor, la preluarea mandatului de președinte, că voi acorda foarte mare atenție domeniului sănătății! Vreau ca spitalele noastre să ajungă etalon în țară, căutate de către pacienți și cadre medicale! Nu îmi doresc să avem oameni suferinzi, dar vreau ca cei ce ajung în spitalele nemțene să fie mulțumiți de tot ceea ce înseamnă condiții de spitalizare și tratament! La fel, îmi doresc să fie mulțumiți și specialiștii de locul lor de muncă! La Spitalul Județean, datorită capacităților managerului Codruț Munteanu și ale echipei sale, doctorii își doresc să se angajeze! Un pas esențial în strategia mea în domeniul sănătății!“, a declarat Ionel Arsene, președintele Consiliului Județean Neamț.

Galerie foto:
Creat la 07.02.2019 15:55  de Portal extern admin